پيام تشکّر و قدردانى بابت ارسال پيام‌هاى تسليت و ابراز همدردى‌ها به مناسبت ارتحال مرجع مجاهد مرحوم آيت‌اللّه العظمى سيّدمحمّدصادق حسينى روحانى (ره)

بسم اللّه الرحمن الرحیم

«الحمد للّه الذي لا يُحمَد على مكروهٍ سواه، نحمده و نشكره و نصلّي على النبيّ و آله»

حوزۀ مبارک علمیّه، با ارتحال مرجع مجاهد، حضرت آیت‌اللّه العظمی سیّدمحمّدصادق حسینی روحانی(قدّس سرّه الشریف)، یکی از ارکان بزرگ خویش را از دست داد. شخصیّت عالیقدری که با عطایای خویش و درس‌ها و تألیفات، بر غنا و ثروت حوزه‌های علمیّه افزود و جایگاه آن را با نقش‌آفرینی ممتازش، حفظ کرد. ایشان از زمان تلمّذ در محضر استوانه‌های علم و معرفت و بقیّة‌السلف در نجف اشرف و در جوار جدّشان، امیرالمؤمنین(علیه السلام)، و کسب مدال پرافتخار اجتهاد تا زمان بازگشت به‌سوی محلّ ولادت، شهر مقدّس قم و تداوم فعّالیّت‌ها، بیش از هشت دهه از عمر خویش را بدون خستگی و ملالت، در این مسیر سپری کرد.

شیفتگان و ارادتمندان به ایشان با ارتحال وی، شخصیّتی را از دست دادند که صدای ولایت‌مدارانۀ او در شرایط و موقعیّت‌های گوناگون، حقّ را فریاد می‌زد، بدون آنکه در راه خدا از سرزنش سرزنش‌گران، هراسی به دل خویش راه دهد. آنان عمارت علمی والا و شامخی را از دست دادند که در علم و اخلاق در طول دوران زندگی خویش، سرآمد بود. آن فقیدِ سعید عمر مبارکش را مجاهدانه، در راه تحکیم عقاید اَیتام آل محمّد(علیه و علیهم أفضل الصلاة و أتمّ السلام) به‌پایان رسانید. با ارتحال آن عالم مجاهد، رخنه‌ای در اسلام پدیدار شد که تا روز قیامت جبران نخواهد شد. 

ما اکنون، و به مناسبت گذشت چهل روز بر خسارت بزرگ فقدان آن عالم بزرگ و عالیقدر، به محضر همۀ سرورانی که شریک این مصیبت دردناک ما شدند و با ما همدردی و ابراز احساسات کردند، مراتب تشکّر و امتنان و قدرشناسی و احترام خویش را صمیمانه تقدیم می‌کنیم؛ به‌ویژه، به محضر مراجع عالیقدر در نجف اشرف و شهر مقدّس قم، علمای اَعلام در نقاط مختلف، استادان و طلّاب حوزه‌های علمیّه و همۀ مسئولان و مقامات دینی و کشوری و عموم مؤمنان بزرگوار که هنگام ارتحال یا تشییع، اعلام تعطیلی کردند و کسانی که در تشییع باشکوه آن عالم مجاهد از مسجد امام حسن عسکری(علیه السلام) تا حرم مطهّر و تدفین در جوار عمّه‌شان حضرت فاطمۀ معصومه(سلام اللّه علیها)، شرکت و به روح ایشان نماز هدیه کردند و در مجالس برگزارشدۀ فاتحه و عزا، از روز ارتحال تا هفتم و چهلم در حسینیّۀ امام صادق(علیه السلام)، مسجد اعظم و مسجد امام حسن عسکری(علیه السلام)، حضور یافتند.

و همچنین، از تمامی عزیزانی که در سراسر ایران، عراق، کشورهای حوزۀ خلیج فارس، لبنان و دیگر کشورها برای آن مرجع فقید مجلس فاتحه و سوگواری برپا کردند و از کسانی که به نیابت از ایشان، زیارت مشاهد مشرّفۀ معصومان(علیهم السلام) یا عمرۀ بیت‌الله الحرام و طواف انجام دادند و ثواب ختم قرآن به روح ایشان داشتند، و یا از طریق تلفن و وسائل ارتباط‌جمعی دیگر یا با سرودن شعر در رثای آن فقید سعید یا نوشتن مقالات و یادداشت‌هایِ بیانگر میزان درد و خسارت فقدان آن عالم شاخص و مجاهد، ابراز همدردی کردند و از عموم مقلّدان، دوستداران و مریدان آن مرجع عالیقدر و همۀ عزیزانی که در این غم بزرگ، ابراز همدردی و احساسات کردند، چه به دست ما رسید و چه نرسید، از همه و همه، صمیمانه قدردانی و تشکّر فراوان می‌کنیم و از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم که جزای خیر و ثواب صالحان را به ایشان ارزانی دارد. متقابلاً از تمامی این عزیزان، درخواست دعای خیر داریم تا به توفیق الهی، رسالت پایه‌گذاری‌شدۀ آن فقیه عالیقدر و مجاهد، را تکمیل کنیم.

    به روح مطهّر آن مرجع فقید و ارواح درگذشتگانِ از نام‌بُردگان و ارواح عموم مؤمنان، ثواب فاتحه‌ای هدیه کنیم.

                                                      بيت حضرت آيت الله العظمي روحاني قدس سره
                                                      مرکز فرهنگ و ارشاد امام صادق (علیه السلام)


[ به صفحه اصلي برويد ]

E_mail : markaz@alsadeq.net

.. سايت در حال توسعه است ..